درباره علی سیاه کلاه

داستان علی سیاه کلاه

تقریبا از سال ۹۲ قصد راه اندازی یک آکادمی کسب و کار را داشتم. آن زمان این آکادمی را راه اندازی نکردم زیرا تصمیم گرفتم که برای ۷ سال صبر کنم، سرم را پایین بیاندازم و روی پروژه ها و بیزینس های خودم کار کنم.سال ۹۸ و پس از گذشت حدودا ۷ سال، و پس از راه اندازی چندین کسب و کار در تهران، راه اندازی یک شرکت بین المللی در کالیفرنیاو سرمایه گذاری بر روی استارت آپ های متعدد، فکر می کنم زمان این رسیده که از طریق این آکادمی به کاری که همیشه بیشترین علاقه را به آن داشتم بپردازم، یعنی: آموزش و مشاوره به افراد تا در مسیر راه اندازی و رشد کسب و کارشان موفق شوند.

 

تقریبا از سال ۹۲ قصد راه اندازی یک آکادمی کسب و کار را داشتم. آن زمان این آکادمی را راه اندازی نکردم زیرا تصمیم گرفتم که برای ۷ سال صبر کنم، سرم را پایین بیاندازم و روی پروژه ها و بیزینس های خودم کار کنم.سال ۹۸ و پس از گذشت حدودا ۷ سال، و پس از راه اندازی چندین کسب و کار در تهران، راه اندازی یک شرکت بین المللی در کالیفرنیاو سرمایه گذاری بر روی استارت آپ های متعدد، فکر می کنم زمان این رسیده که از طریق این آکادمی به کاری که همیشه بیشترین علاقه را به آن داشتم بپردازم، یعنی: آموزش و مشاوره به افراد تا در مسیر راه اندازی و رشد کسب و کارشان موفق شوند.

 

یک سوال خیلی کلیشه ای وجود دارد که میگه، اگر که قرار باشه کار کنی و پول در نیاری حاضری چه کاری رو انجام بدی: تنها جوابی که میتونم برای این سوال داشته باشم، آموزش راه اندازی بیزینس خواهد بود! این نکته رو گفتم تا بتونم بگم که آکادمی سیاه کلاه خیلی بیشتر از تنها یک کسب و کار دیگر در میان سایر کسب و کار های من هست! آکادمی سیاه کلاه واقعا چیزی هست که من عاشقش هستم!

 

همیشه اعتقاد دارم تنها افرادى می توانند در جایگاه توليد محتواى آموزشى قرار بگیرند كه خودشان آن را آزموده اند و به آن عمل کرده اند و محتواى آموزشى شان را از روی تجربه آموزش مى دهند، نه مطالعه چند کتاب و وبسایت! به همین دليل من در آکادمی سیاه کلاه فقط در زمينه هايى توليد محتوا خواهم کرد که واقعا در آن تجربه عملی داشته ام و این محتوا ها را تحت عنوان ویدئو، مقاله، پادکست، وبینار، دوره های آموزشی و دوره های کوچینگ ارائه خواهم داد. امیدوارم شما با استفاده از محتواهای آموزشی آکادمی سیاه کلاه بتوانید کسب کار خود را طرقی دهید.

 

مسیر بیزینس های علی سیاه کلاه

 


 • شروع مسیر: موسسه زبان آبی - سال ۹۲

  زبان آبی اولین کسب و کار من بود! آن زمان هنوز آموزش های مجازی و از راه دور در بخش آموزش زبان جدی راه اندازی نشده بود، و من با مشاهده بازار به این نتیجه رسیدم که می توانم یک موسسه آموزش زبان مجازی راه اندازی کنم و همین کار را هم انجام دادم! زبان آبی با تمرکز به آموزش مکالمه محاوره ای متولد شد و با ارائه راهکار های آموزش غیر حضوری زبان برای خود در بازار آموزش زبان جا باز کرد!


 • ورود به دنیای آژانس: نگاراد - سال ۹۳

  پس از رشد زبان آبی بسیاری از افراد از من سوال کردند که ، سایت زبان آبی را چه کسی طراحی کرده؟ چه کسی کارهای دیجیتال مارکتینگ شما را انجام می دهد؟ همه این درخواست ها من را به فکر راه اندازی یک آژانس مارکتینگ برد، ایده ای که در سال ۹۳ آن را عملی کردم! نگاراد در این سالها از کسب و کار های محلی تا بزرگترین برند های ملی کشور تجربه انجام پروژه های متعدد را داشته است، در حال حاضر نگاراد به مدرسان کمک می کند تا با وبینار فروش خود را افزایش دهند!


 • بازگشت به تجهیزات پزشکی: سلام طب - سال ۹۵

  من مسیر کاری خودم را در ۱۸ سالگی و با فروشندگی تجهیزات پزشکی آغاز کردم، اما پس از راه اندازی زبان آبی و نگاراد از این حوزه خارج شدم. در سال ۹۵ بار دیگر به حوزه تجهیزات پزشکی برگشتم اما این بار شرکت خودم را با شراکت با ۴ فرد دیگر تاسیس کردم. سلام طب به واردات تجهیزات تخصصی فشار خون، اورولوژی و زنان زایمان مشغول است. اخیرا رویکرد سلام طب را هم به سوی جهانی شدن بردم و اکثز نمایندگی های ما برای کل خاورمیانه اخذ می شود و نه فقط ایران!


 • آژانس جدید من: حامی مد - سال ۹۷

  در سال ۹۶ یکی از بزرگترین بخش های مشتریان نگاراد را کلینیک های پزشکی تشکیل دادند، همین موضوع و فعالیت دوباره من به کمک سلام طب در بازار پزشکی سبب شد تا با همراهی یکی از دوستانم که در حوزه پزشکی تخصص داشت، تصمیم به راه اندازی یک آژانس جدید تحت عنوان حامی مد گرفیتم! حامی مد به کلینیک های پزشکی کمک می کند تا با مشاوره های تخصصی فروش خود را افزایش دهند.


 • اولین برند جهانی من: Noex Media - سال ۲۰۱۸

  هیچ وقت شک دلار را در سال ۹۷ فراموش نخواهم کرد! شاید هیچ زمان به اندازه آن زمان دچار استرس و دلزدگی از کار نشدم! اما امروز که به گذشته نگاه می کنم قدردان آن لحظات هستم، آن اتفاقات و افزایش قیمت دلار در سال ۹۷ سبب شد تا تصمیم به جهانی کردن کسب و کار خود بگیرم. Noex Media را با همراهی یک شریک خوب در سال ۲۰۱۸ در شهر ارواین کالیفرنیا راه اندازی کردیم. در حال حاضر Noex Media در زمینه ارائه خدمات تخصصی دیجیتال مارکتینگ به بازار جهانی مشغول به کار است.


 • عشق من: آکادمی سیاه کلاه - سال ۹۸

  از همان سال ۹۲ و حتی قبل از راه اندازی زبان آبی، آرزوی داشتن یک آکادمی تخصصی در حوزه کسب و کار را داشتم! اما به خودم یک قول دادم که تنها زمانی این آکادمی را راه اندازی خواهم کرد که کلی حرف برای گفتن داشته باشم. در سال ۹۸ متوجه شدم که افراد زیادی از من می می خواهند مسیر جذب پروژه های جهانی را به آنها یاد دهم! کاری که دقیقا خودمان در Noex Media انجام میدادیم. این تقاضا شد انگیزه ای جهت راه اندازی آکادمی سیاه کلاه در زمستان سال ۹۸. آکادمی سیاه کلاه کسب و کاری است که خیلی زود تبدیل شد به کسب و کار شماره یک مورد علاقه من!


 • ورود به بازار کانادا - Adex Branding - سال ۲۰۲۰

  در سال ۱۳۹۹ عادل نیروشک، یکی از شرکای من در نگاراد تصمیم به مهاجرت یا بهتر بگویم بازگشت به کانادا را گرفت و همین موضوع بهانه ای شد جهت راه اندازی یک آژانس جدید تحت عنوان Adex Branding در شهر ونکوور کشور کانادا! Adex تا به امروز بیش از ۲۰۰ پروژه برندینگ جهانی را به انجام رسانده است! خدمات Adex Branding همانگونه که از اسمش مشخص است در زمینه برندین گ و هویت بصری خلاصه می شود.


 • تبدیل شدن به یک کوچ جهانی: Noex Consulting - سال ۲۰۲۱

  در سال ۲۰۲۱ یک اتفاق جالب رخ داد! یکی از مشتریان ما در Noex Media از ما درخواست کرد که او را کوچ کنیم تا بتواند برای خودش یک آژانس راه اندازی کند! ما به درخواست او نه تنها نه نگفتیم بلکه حتی پس از کمک به خانم Bria برای راه اندازی کسب و کارش تصمیم گرفتیم که در قالب تاسیس یک آکادمی جهانی به فریلنسر ها قدم های راه اندازی یک اژانس جهانی را آموزش دهیم. حقیقتا هنوز هم تجربه و حس تدریس و کوچینگ جهانی چیزی خارج از حد تصور من است!

 
 

چشم انداز ما

 

تجربیات من طی سالیان گذشته در راه اندازی کسب و کار های مختلف و کار کردن در پروژه های بهترین شرکت های ایران و جهان در قالب تاسیس و مدیریت دو شرکت تبلیغاتی در تهران و کالیفرنیا صرف شده است. با توجه به دانش و تجربه که در راه اندازی کسب و کار های مختلف در کشورهای ایران و آمریکا داشته ام، به شما از طریق انتقال تجربیات و آموخته های خود کمک خواهم کرد تا در کسب و کار خود یک پله موفق تر شوید. علی سیاه کلاه.

بیزینس های من

این آژانس کانادایی به طور تخصصی در زمینه برندسازی فعالیت می کند. Adex تا کنون به بیش از ۲۰۰ مشتری جهانی خدمات برندسازی و هویت بصری خود را ارائه نموده است.

این آژانس در شهر ایرواین ایالت کالیفرنیا مشغول به فعالیت است و در حال حاضر در زمینه ارائه خدمات تخصصی دیجیتال مارکتینگ با تمرکز بر روی پلتفرم های تبلیفات پولی فیسبوک و گوگل در حال ارائه خدمات به بازار جهانی است.

شرکت سلام طب بهنام به طور تخصصی بر روی واردات دستگاه های بیمارستانی در بخش های فشار خون، اورولوژی و زنان و زایمان مشغول به کار است. سلام طب بهنام علاوه بر بازار ایران بر روی بازار خاورمیانه نیز مشغول به کار است.

آکادمی سیاه کلاه به آموزش های تخصصی در حوز کسب و کار مشفول است. مخاطبین اصلی آکادمی سیاه کلاه را متخصصین، مدرسین، مشاورین، فریلتسر ها و کوچ ها تشکیل می دهند که به دنبال افزایش درآمد خود و جذب مشتریان بیشتر هستند.

حامی مد یک آژانس تخصصی است که بر روی حوزه درمان و پزشکی فعالیت می کند. بیشتر خدمات حامی مد در قالب مشاوره های حرفه ای مارکتینگ و فروش به کلینیک های پزشکی خلاصه می شود. نگاراد

این مجموعه یک آکادمی تخصصی آموزش مارکتینگ به متخصصین در جهان می باشد. این آکادمی در کالیفرینای آمریکا تاسیس شده است. آموزش های این آکادمی در قالب دوره های کوچینگ اختصاصی و یا گروهی ارائه می شود.

نگاراد یک آزانس تخصصی است که خدمات مارکتینگ ارائه می دهد. نکاراد سابقه فعالیت با بزرگترین برند های ملی کشور را در کارنامه خود یدک می کشد. خدمات فعالی نگاراد متمرکز بر طراحی فانل های مارکتینگ و وبینار مارکتینگ می باشد.

زبان آبی یک آکادمی آموزش زبان خصوصی می باشد. آموزش های زبان آبی دقیقا با توجه به نیاز های مخاطبین برای آنها شخصی سازی می شود. زبان آبی باور دارد که شیوه سنتی آموزش زبان نمی تواند به خوبی مهارت واقعی زبان را به افراد آموزش دهد.

نظرات مشتریان

خانم مینا جعفری - آژانس طراحی چیزی که برای من جالب بود در صحبت های آقای سیاه کلاه این بود که خودشون آموزش هایی که ارائه میدادن رو تجربه کرده بودن. و این برای من خیلی ارزشمند بود چون خیلی ها هستن که حرف میزنن ولی اینکه تجربه پشتش باشه رو خیلی نمی بینیم.

آقای نیما شفی - آژانس مارکتینگ جدی ترین پروژه ای که جذب کردم و ۹ ماه است که دارم روی گوگل ادزش کار می کنم مربوط به یک باشگاه ورزشی میشه که در آمریکا  هست و بیش از ۴۰ تا شعبه در همون آمریکا داره! تقریبا همین یک پروژه تمامی تایم کاری ما رو پر کرده!

آقای ساسان سروش - برنامه نویسی  بعد از ۲ الی ۳ ماه به درآمد ماهانه هزار دلار رسیدم و بعد از اونهم به درآمد ۲ هزار دلار در ماه رسیدم. تو این مدت هم در حال طی کردن دوران خدمتم بودم. نرخ بازگشت سرمایه دوره های آکادمی سیاه کلاه برای من چند هزار درصد بود.

آقای شریفی - آژانس معماری  وقتی من اولین پروژه رو جذب کردم ۱۰ برابر هزینه ای که کرده بودم رو صرفا با پروژه اول درآوردم! با اینکه بیش از ۲۰ سال تجربه داشتم میدونستم که در این مسیر به کمک نیاز دارم و متوجه شدم سیستم آژانس آقای سیاه کلاه واقعا نتیجه گرفته و نتیجه میده.

در آکادمی سیاه کلاه چگونه به شما کمک می کنیم؟

به طور کلی ما در آکادمی سیاه کلاه به متخصصین، مشاورین، مدرسان، فریلنسر ها و کوچ ها کمک می کنیم که کسب و کار خود را رشدد دهند و مشتریان بیشتری برای خود جذب کنند. همچنین به افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند کمک می کنیم که حتی بدون تجربه و سرمایه کسب و کار خود را راه اندازی کنند. دسته های خدمت ما به بخش های زیر خلاصه می شود.

دانلود رزومه مندانلود