درباره علی سیاه کلاه

من علی سیاه‌کلاه هستم.

از زمانی که وارد دنیای کار شدم و به یاد می‌آورم، اولویت و اشتیاقم تبدیل کردن خودم به یک نسخه بهتر از فردی بود که می‌شناختم. به همین خاطر، در هر حوزه کاری‌ای که وارد شدم سعی کردم تا نهایت تلاشم را بکنم. من به خودم متعهد شده‌بودم که مهم نیست چه قدر زمین بخورم یا بترسم؛ مهم این است که هر روز در جهت نسخه بهتری از خود شدن، قدم بردارم. در ادامه با من همراه شوید، تا ببینید فعالیتم را از چه مسیری شروع کردم و تا امروز این مسیر را به چه شکلی پیش برده‌ام.

شروع مسیر: فروشندگی تجهیزات پزشکی، سال 90

  • وارد شدن به دنیای کسب‌وکار، از سنین پایین همیشه برای من جذایب بود، به همین دلیل خیلی زود وارد این دنیا شدم. اولین فعالیت شغلی جدی من، فروشندگی تجهیزات پزشکی در یک شرکت معتبر بود. 
سلام طب
زبان آبی

یک قدم جلوتر: موسسه زبان آبی، سال 92

  • «زبان آبی» اولین کسب‌و‌کاری بود که راه انداختم. آن زمان هنوز آموزش‌های مجازی متداول نشده‌بود. من با توجه نیاز بازار هدفم، به این نتیجه رسیدم که با آموزش مجازی زبان می‌توانم به افراد زیادی کمک کنم. همین کار را هم انجام دادم! مکالمه روان به زبان انگلیسی، اولویت آموزش‌های زبان آبی بود. خوشبختانه این موسسه با متدهای آموزشی‌ای که داشت، خیلی زود جای پای خود را در بازار آموزش زبان محکم کرد.

ورود به دنیای مارکتینگ و برندینگ: آژانس نگاراد، سال 93

پس از رشد و موفقیت موسسه زبان آبی، بسیاری از افراد از من سوال کردند که سایت زبان آبی را چه فردی طراحی کرده‌است؟ چه استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگی در آن به‌ کار گرفته شده که تا این حد موفق عمل کرده‌است؟ همه این سوال‌ها و درخواست مشاوره‌ها، به من انگیزه داد تا یک آژانس مارکتینگ راه‌اندازی کنم. ایده‌ای که آن را در سال 93 و در قالب آژانس «نگاراد» عملی کردم. 

نگاراد در تمام این سال‌ها تجربه همکاری‌‌ با بزرگ‌ترین و معتبرترین برندهای کشور را داشته‌است. در حال حاضر این آژانس به مدرسان کمک می‌کند تا با استفاده از بهترین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، فروش وبینارهای خود را افزایش دهند.

نگاراد
سلام طب

بازگشت به دنیای تجهیزات پزشکی: سلام‌طب، سال 95

مسیر کاری من با فروش تجهیزات پزشکی شروع شده‌بود، بنابراین تصمیم گرفتم تا در سال 95 علاوه بر فعالیتی که در آژانس نگاراد داشتم، دوباره به صنعت پزشکی برگردم و این بار شرکت تجهیزات پزشکی «سلام طب» را به همراه 4 نفر دیگر تاسیس کنم. این شرکت در حوزه واردات تجهیزات پزشکی مربوط به فشار خون، اورولوژی و زنان‌وزایمان فعالیت می‌کند و اخیرا، جدای از ایران در کشورهای دیگر خاورمیانه هم شعبه‌های خود را گسترش داده‌است.

شروع کسب‌وکار جهانی: Noex media، سال 97

در سال 97، قیمت دلار چند برابر شد. این اتفاق تاثیر منفی زیادی روی کسب‌وکارها گذاشت. من با تعداد زیادی از مشتریانی که داشتم وارد چالش شدم، چون با افزایش قیمت دلار از پس هزینه‌های خدماتی که کسب‌وکارهای من به آن‌ها ارائه می‌کرد برنمی‌آمدند. 

در آن زمان به این نتیجه رسیدم که اگر کسب‌وکارها فقط بخواهند درآمد ریالی داشته باشند نمی‌توانند به اندازه کافی موفق شوند و گسترش پیدا کنند، به همین خاطر تصمیم گرفتم به سمت کسب‌وکاری جهانی و کسب درآمد دلاری بروم.

تاسیس آژانس «Noex»، اولین قدم عملی من برای کسب درآمد دلاری بود. این شرکت فعالیت خودش را با دادن خدمات طراحی گرافیک و برندینگ به کسب‌وکارهای خارجی شروع کرد و در ادامه خدماتی مثل طراحی سایت، تبلیغات فیسبوک و گوگل ادز را هم به فعالیت‌های خود اضافه کرد. 

نوایکس مدیا
نو ایکس کنسالتینگ

باز هم رو به جلو: کوچینگ افراد و کسب‌وکارهای دیگر، سال 98

من همیشه دوست داشتم که افراد را در زمینه گسترش کسب‌وکارشان راهنمایی کنم، اما می‌دانستم فقط زمانی  راهنمایی‌های من تاثیر مناسبی روی آن‌ها می‌گذارد که خودم هم مسیر گسترش و پیشرفت کسب‌وکار  را به شکل عملی و بارها تجربه کرده باشم.

بعد از Noex media و اتفاق‌های تلخ و شیرینی که در مسیر کسب درآمد دلاری برایم افتاد روز‌به‌روز بیشتر قانع شدم که تمام تجربیاتم را با افرادی که دغدغه‌هایی شبیه من دارند و می‌خواهند حرفی برای گفتن در کارشان داشته‌باشند به اشتراک بگذارم. به همین دلیل دوره کسب درآمد دلاری، آژانس دلاری و کوچینگ دلاری را طراحی کردم. از زمان عرضه این دوره‌ها یعنی سال 98 تا به امروز، افراد زیادی توانستند شکل درآمد‌زایی خودشان را از ریال به ارزهای دیگر تغییر دهند و مسیر شغلیشان را به طور کامل عوض کنند.  

فعالیت من در زمینه کوچینگ فقط مختص به افراد داخل ایران نمی‌شود؛ یکی از کسب‌وکارهای من به اسم «Noex consulting» در کالیفرنیا، به افراد و کسب‌وکارهای خارجی‌ای که برای گسترش و پیشرفت مسیر کاریشان به مشاوره و کوچینگ احتیاج دارند خدمات ارائه می‌کند.

درباره علی سیاه‌کلاه

پس از سال‌ها تلاش بر روی کسب‌وکارهای خودم و راه‌اندازی بیزینس‌های متعدد در ایران، آمریکا و کانادا، تصمیم گرفتم که از طریق آکادمی سیاه کلاه دانش تجربه شده‌ام را به دیگران انتقال دهم تا در مسیر شروع یا رشد کسب‌و‌کار خود  چه در ایران چه در بازارهای بین المللی موفق‌تر باشند.

کسب‌وکارهای مرتبط با علی سیاه‌کلاه